Mis on Pilates?

Kati Pilatese Stuudio on klassikalisel Pilatese süsteemil põhinevaid tunde pakkuv treeningstuudio Võrus.

Pilates – Joseph Hubertus Pilatese(1880 – 1967) loodud rohkem kui 600 harjutusest koosnev treeningsüsteem, mida nimetas ise kontroloogiaks. Hiljem nimetati looja auks ümber Pilateseks. Pilates on kogu keha efektiivne funktsionaalne treenimine suurendamaks kontrolli oma keha üle. Süvalihaste tugevdamine ja elastsemaks muutmine saavutamaks luude-liigeste õigeid asendeid ning säästvat kehakasutust liikumisel.

Halb rüht annab tunnistust, et lihased on juba kaua aega valesti töötanud. Enamikul inimestel on keha õiges asendis hoidvad lihased nõrgad, seljalihased võivad olla jäigad ja pinges. Sellisel juhul nihkub lülisammas paigast, tekib halb rüht ja inimene muutub vigastustele vastuvõtlikuks. Õige rüht, st. luude-liigeste õige asend ja lihaste hea tasakaal, hoiab ära võimalikest valedest asenditest ja liigutustest tingitud pinged, mis on tihti selja, kaela ja peavalu põhjuseks. Rühti ei saa parandada vaid mõne harjutusega.

Regulaarse Pilatese treeninguga tugevdatakse ja venitatakse kõiki rühi seisukohalt tähtsaid lihaseid, mille tulemusel õige rüht ei tähenda enam lihaste pingutamist, vaid keha loomulikku olekut.

Scroll to Top